wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2009.03.18 - Wieczór Autorski ks. Andrzeja Biernackiego w związku z promocją książki "25 lat wspólnej drogi"

KONCERT WSPOMNIEŃ

 

17 marca br., w Centrum Kultury w Bukownie odbyło się spotkanie autorskie z Księdzem Prałatem Andrzejem Biernackim – Honorowym Obywatelem Miasta Bukowno. Spotkanie poświęcone było wydaniu książki  pt. ”25 lat wspólnej drogi. Z doświadczeń proboszcza parafii Gorzków”, której autorem jest właśnie ks. Andrzej. Z inicjatywy MOK odbył się tego dnia koncert artystyczny, który uświetnił spotkanie z Autorem.

 

Honorowego Gościa oraz wszystkich przybyłych, wśród których były władze naszego miasta, przedstawiciele Rady Miejskiej, wójt gminy Klucze – pani Małgorzata Węgrzyn, ksiądz proboszcz Antoni Norman oraz sporą grupę Mieszkańców przywitała grupa taneczna MOK i wokalistka Agnieszka Żelezik - czterokrotna laureatka Festiwalu Talent Małopolski, zwyciężczyni Olkuskiej Nagrody Artystycznej.

 

Pamięć ulata, słowo pisane trwa dłużej” - prawdę tą postawił sobie ksiądz za nadrzędny cel spisania ćwierćwiecza doświadczeń zdobytych w gorzkowskiej parafii. „25 lat wspólnej drogi” to książka, której poświęcił trzy miesiące wytężonej pracy edytorskiej.

 

Ksiądz Andrzej Biernacki w roku 1957 przybył do parafii Bukowno, gdzie spędził siedem lat. Nawiązał wówczas kontakty trwające po dzień dzisiejszy. Ma w naszym mieście wielu dozgonnych sympatyków. W swej książce opisuje przede wszystkim lata spędzone w Gorzkowie, ale spory fragment przeznacza dla pierwszej wikariackiej przystani w Bukownie. Oprócz swych codziennych, duszpasterskich powinności ks. Biernacki zawsze szerzył kulturę ludową, angażując swoich parafian w szeroko zakrojone życie kulturalne wyrażone w śpiewie, tańcu, muzyce i poezji. Wiarę i kulturę, podobnie jak Ojciec Święty zawsze traktował jako dwie nierozerwalnie związane siostrzane dusze.

 

Promocja książki przeplatana była występami oraz wywiadem prowadzonym z księdzem. W koncercie udział wzięły dziewczęta z sekcji tanecznej prowadzonej przez Magdę Podgórską. Zaprezentowały symboliczny „taniec drzew” oraz występ z regionalnym chochlikiem. Wiersze o Bukownie autorstwa miejscowych poetów czytali uczniowie z ZS nr 1. Grupa „Animato”, w części stanowiąca były chór parafialny wykonała trzy utwory. Specjalnie dla Gościa Honorowego piosenki o Bukownie śpiewały solistki MOK: Asia Golonka i Marta Jałowiec.

 

Zarówno wywiad, jak i całość imprezy zogniskowana była wokół szczęśliwej dla Autora liczby 7. Siódemki przeplatały się w ważnych dla Niego datach: dniach, miesiącach i latach. Siedem pytań księdzu Andrzejowi zadały instruktorki MOK - Teresa Grzegorzewska i Iwona Jarno-Kurach, a Gość chętnie dzielił się pięknymi wspomnieniami zdobytymi podczas półwiecza życia kapłańskiego. Podczas promocyjnej wizyty sporo miejsca poświęcił ksiądz na podziękowania „ludziom dobrej woli”, których nigdy nie brakowało w jego otoczeniu. Podziękowaniom nie było końca, ksiądz kolejno przyjmował gratulacje i słowa wdzięczności za dorobek twórczy od władz Bukowna, radnych i wszystkich przyjaciół. Z rąk dyrektorki MOK Anety Karlik odebrał cząstkę Bukowna zawartą w bukowych liściach, kwiatach, piosenkach i wierszach.

 

Serdeczne podziękowania należą się przewodniczącemu Rady Miejskiej Wendelinowi Kołtonowi, dobremu opiekunowi Księdza Andrzeja, za udostępnienie książki i pomoc techniczną przy organizacji spotkania autorskiego.

 

inf. MOK

 

 


 

 


DrukujBiuletyn Informacji Publicznej

Powszechny Spis Rolny 2020

Podatki Lokalne 2020


 
Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI W BUKOWNIE
HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH

REJESTR DZIAŁALNOŒCI REGULOWANEJ W ZAKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŒCIEILI NIERUCHOMOŒCI 
Z TERENU MIASTA BUKOWNO
Program - Czyste Powietrze
STOP SMOG w Bukownie
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
Basen MOSiR zaprasza...

Kryta plywalnia zaprasza...

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
1 procent Twojego podatku

Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 3092432


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bukownie
 
Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Instagram
Bukowno on Facebook
Bukowno on Google+
Bukowno on YouTube