strona główna | mapa strony | RODO | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
2020-09-21 Pon., Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Instagram Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Karta Aktywnego Mieszkańca - miejska karta pełna zniżek.

 

Karta Aktywnego Mieszkańca,

miejska karta pełna zniżek.

 

 

 

19 czerwca 2018 r. weszła w życie uchwała Rady Miejskiej w Bukownie wprowadzająca w Bukownie "Kartę Aktywnego Mieszkańca". Dzięki niej Mieszkańcy Bukowna mogą korzystać z 50% zniżki na bilety wstępu na baseny, korty tenisowe, siłownię i spływ kajakowy w Bukownie.

 

WNIOSEK o wydanie Karty Aktywnego Mieszkańca

 

Skierowana do Rady przez Burmistrza Miasta propozycja stworzenia Programu "KARTY AKTYWNEGO MIESZKAŃCA" ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej oraz poszerzenie oferty spędzania wolnego czasu dla naszych Mieszkańców.

 

Jednocześnie ma szansę stać się instrumentem wzmacniającym poczucie tożsamości lokalnej, integrację Mieszkańców i ich identyfikację z Bukownem, jako miejscem, gdzie warto mieszkać.

 

Miejskie karty pojawiają się w coraz większej ilości aglomeracji miejskich i w zależności od złożoności i stopnia zaawansowania technologicznego konkretnego rozwiązania dają z reguły możliwość tańszego korzystania przez mieszkańców z miejskich instytucji kultury i obiektów sportowych, komunikacji miejskiej, czy rozliczeń w strefach płatnego parkowania.

 

W tych bardziej zaawansowanych rozwiązaniach karta miejska potrafi się integrować w elektroniczną legitymacją studencką ELS, może być używana jako środek płatniczy w rozliczeniach z instytucjami miejskimi, pełnić funkcję elektronicznej portmonetki, czy służyć do rozliczeń w systemach tzw. miejskiego rowera (velo-city). Zawsze jednak są formą wymiernej korzyści płynącej dla mieszkańców z faktu bycia mieszkańcem danej miejscowości.

 

 

I chociaż karty miejskie stają się coraz bardziej popularne, to jednak w powiecie olkuskim jest to pierwsza taka inicjatywa.

 

Nasz program polega obecnie na przyznaniu dla posiadaczy Karty Aktywnego Mieszkańca 50% zniżek na indywidualne bilety oraz karnety wstępu na basen rekreacyjny MOSiR, na krytą pływalnię w Szkole Podstawowej nr 1, na korty tenisowe MOSiR, siłowni MOSiR oraz na spływ kajakowy rzeką Sztołą.

 

Jednak w przyszłości chcielibyśmy poszerzyć możliwości wykorzystania naszej karty do innych rozwiązań, np. w zakresie komunikacji miejskiej. 

  

Kartę Aktywnego Mieszkańca mogą otrzymać Mieszkańcy Bukowna, którzy rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w Urzędzie Skarbowym w Olkuszu i jednocześnie deklarują w zeznaniu podatkowym, że miejscem ich zamieszkania jest Bukowno.

 

Kartę taką mogą też otrzymać bezrobotni Mieszkańcy Bukowna, zarejestrowani w Powiatowym Urzędzie Pracy w Olkuszu, a także pełnoletni uczniowie i studenci (do ukończenia 26 lat) oraz osoby niepełnosprawne. Swoje karty otrzymają też dzieci z Bukowna, dla których powyższe osoby są ich opiekunami prawnymi.

 

Karta będzie ważna trzy lata, a wnioski o jej wydawanie (wraz ze zdjęciem) można składać w Urzędzie Miejskim w Bukownie (pokój nr 13). 

 

 WNIOSEK o wydanie Karty Aktywnego Mieszkańca

 

Warto przypomnieć, że będzie to kolejne już rozwiązanie wspierające naszych Mieszkańców w lepszym dostępie do dóbr kultury, sportu, rekreacji oraz do usług i towarów oferowanych przez jednostki organizacyjne i instytucje Miasta.

 

Od 2014 roku funkcjonuje w naszym Mieście lokalna Karta Dużej Rodziny, która przysługuje wszystkim rodzinom wielodzietnym, niezależnie od ich dochodów, zamieszkałym na terenie Bukowna (także rodzin zastępczych), składających się z rodziców (jednego rodzica), mających na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia, lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Ulgi, jakie przysługują posiadaczom takiej karty to m.in. 50-procentowe upusty na wszystkie biletowane imprezy organizowane przez gminne jednostki, zniżki dotyczą też wstępu na basen miejski oraz spływy kajakowe. Rodzice płacą też wówczas jedynie połowę stawki za pobyt swoich dzieci w klubie dziecięcym, a za pobyt dzieci w przedszkolu nie zapłacą wcale.

 

Teraz podobne zniżki dotyczące dostępu do bazy sportowej Miasta otrzymają wszyscy Mieszkańcy Bukowna!

 

Od jesieni 2017 roku Bukowno realizuje też program "Miasto Przyjazne Seniorom". Seniorzy, który ukończyli 60 rok życia mogą otrzymać w Urzędzie Miejskim w Bukownie Ogólnopolską Kartę Seniora, uprawniającą do uzyskania zniżek w ponad tysiącu punktów usługowych w całej Polsce, w tym także w Bukownie.

 

(um)

  

REGULAMIN wydawania i użytkowania Karty Aktywnego Mieszkańca
 

WZÓR Karty Aktywnego Mieszkańca
 

WNIOSEK o wydanie Karty Aktywnego Mieszkańca


Drukuj
Biuletyn Informacji Publicznej

Powszechny Spis Rolny 2020

Podatki Lokalne 2020

Kryta plywalnia zaprasza...

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI W BUKOWNIE
STOP SMOG w Bukownie
Program - Czyste Powietrze
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
W TWOIM DOMU MIESZKA ZŁODZIEJ
 

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH

REJESTR DZIAŁALNOŒCI REGULOWANEJ W ZAKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŒCIEILI NIERUCHOMOŒCI 
Z TERENU MIASTA BUKOWNO
Basen MOSiR zaprasza...

Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
1 procent Twojego podatku

Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 3057988


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bukownie
 
Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Instagram
Bukowno on Facebook
Bukowno on Google+
Bukowno on YouTube