Drukuj
2012.02.02 - Spółka GRZANPOL przenosi swój biznes do Bukowna.

 Spółka GRZANPOL przenosi

 swój biznes do Bukowna.

 

 

 

21 stycznia 2012r w Bukownie przy ul. Kolejowej odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby spółki Grzanpol. W uroczystości uczestniczyły władze samorządowe oraz licznie zaproszeni Goście. Hala został poświęcona przez ks. Proboszcza Leszka Kapelę z parafii w Cieślinie, a następnie zgromadzonym Gościom umilił czas kabaret Rak.

 

 fot. Grzanpol S.J.

 

W nowej hali blisko 20 pracowników znajdzie już wkrótce wygodne miejsca pracy. Duży nacisk spółka położyła na wygodę pracy i przestronne pomieszczenia socjalne, a nowoczesna hala produkcyjna i magazynowa zapewnią najwyższy jej komfort.

 

fot. Grzanpol S.J.

 

Na terenie całego obiektu zaprojektowano oprócz hali produkcyjno-magazynowej, hurtownię do przemysłu mięsnego oraz myjnię samoobsługową i ręczną firmy Kärcher.

 

fot. Grzanpol S.J.

Historia spółki Grzanpol jako firmy rodzinnej sięga roku 1984. W tym też roku otworzono pierwszy mały warsztat produkcyjny. W kolejnych latach firma rozwijała się i umacniała swoją pozycję na rynku krajowym jako producent różnego rodzaju nici, sznurków i lin. W 2002r. podjęto decyzję o zakupie podupadającej spółki w Nowej Soli, która zajmowała się produkcją nici wędliniarskich oraz lnianych. Po 10 latach pracy w Nowej Soli, spółka Grzanpol przenosi całą siedzibę oraz produkcję do Bukowna.

 

fot. Grzanpol S.J.

 

W chwili obecnej spółka w swojej ofercie posiada wszelkiego rodzaju nici, sznurki oraz liny z włókien naturalnych, które mają zastosowanie w przemyśle mięsnym, ogrodniczym, budowlanym oraz wielu innych. Firma ponadto jest jednym z większych importerów sznurka rolniczego oraz przędzy jutowej, którą bezpośrednio importuje z Bangladeszu i Indii.

 

Joanna Ślęzak
Grzanpol S.J.