strona główna | mapa strony | RODO | kontakt | wstecz startuj z nami | dodaj do ulubionych | English versionEnglish versionDeutsch
SZCZEPIMY SIE
2021-09-17 Piątek, Imieniny: Franciszka, Lamberty, Narcyza BIP Bukowno on Facebook Bukowno on Instagram Bukowno on Twitter
 wszędzie  w aktualnościach  w archiwum
  Wydarzenia

2013.03.07 - Przegląd Olkuski: "Orbita obroniła tytuł".

 

  Orbita obroniła tytuł.  

 

  

 

 

Orbita Bukowno zwycięzcą II edycji Halowego Turnieju Żaków Mazda Boroń Cup!

 

Tym samym zespół prowadzony przez Henryka Kaletę powtórzył sukces sprzed roku i do swojej bogatej już kolekcji dołączył kolejne okazałe trofeum. W drodze na sam szczyt mali piłkarze z Bukowna pokonali m.in. MUKP Dąbrowa Górnicza czy Wartę Zawiercie. Współorganizator imprezy – Słowik Olkusz, w turnieju zajął 7. miejsce, wyprzedzając jedynie GKS Tychy.

 

 

Mazda Boroń Cup to małe piłkarskie święto dla okolicznego środowiska piłkarskiego. Przed rokiem turniej zorganizowała olkuska filia Football Academy, teraz pałeczkę przejęła Orbita i to ona zapraszając do współpracy OKS Słowik postarała się o sportowe zmagania na najwyższym poziomie. Rywalizacja chłopców z rocznika 2004 (popularnych Żaków), do Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu oprócz ośmiu zespołów, przyciągnęła także rzeszę rodziców, którzy głośnym dopingiem wspierali swoje pociechy walczące na boisku.

 

Turniej rozgrywano w dwóch grupach, systemem ,,każdy z każdym". Mistrzowie oraz wicemistrzowie poszczególnych tabelek uzyskiwali awans do „Grupy Złotej” walczącej o medale, a pozostałe drużyny, którym powiodło się nieco słabiej trafiały do „Grupy Srebrnej” i tam między sobą rozstrzygały sprawę kolejności miejsc 5 – 8. - Nie tyle umiejętności, co szczęścia zabrakło naszym chłopcom. Grali i walczyli jak lwy, a o minimalnych porażkach ze Skrą Częstochowa czy Wartą Zawiercie decydowały detale – mówi prezes OKS Słowik, Jarosław Konieczny. Faktycznie olkuszanie ze Skrą przegrali, mimo iż to oni stworzyli sobie więcej okazji do zdobycia bramki. W sporcie nie liczy się jednak efektowność, ale efektywność. Zdecydowanie lepiej pod bramką rywali radzili sobie gracze Orbity, choć i oni mieli swoje małe problemy – jeśli takowym problemem można nazwać bezbramkowe remisy z Górnikiem Libiąż czy Niwką Sosnowiec. Wątpliwości nie było już jednak w meczu przeciwko GKS Tychy. Zespół trenera Kalety wygrał aż 7:0 i pewnie awansował do fazy finałowej.

 

- Chcieliśmy jak najszybciej uciec od jakiejkolwiek presji, ale widocznie nam się to nie udało. Nasi chłopcy na początku byli bardzo stremowani, atmosfera turnieju wyraźnie im się udzieliła i w ich poczynaniach brakowało spokoju. Im bliżej byliśmy szczytu tabeli, tym ciśnienie spadało, czego efektem były przekonujące zwycięstwa nad MUKP Dąbrowa Górnicza czy Wartą Zawiercie, przekonuje vis a vis Koniecznego, Jarosław Tomczyk. Prezes Orbity z łezką w oku oglądał najważniejsze spotkania swoich małych podopiecznych. Sporą satysfakcję nie tylko prezesowi, ale wszystkim ludziom związanym ze Stowarzyszeniem Orbita sprawiło spotkanie z MUKP – odwiecznym rywalem do turniejowych zwycięstw – i to jakie spotkanie! Wynik 4:0 nie wymaga komentarza.

 

Równie pewnie, choć w nieco mniejszych rozmiarach „żółto – niebiescy” wygrali z Wartą Zawiercie. Po ostatnim gwizdku, radość zawodników, trenerów, jak również rodziców była wielka. - Niezwykle miło jest być organizatorem takich imprez, ale jeszcze milej robi się wtedy gdy na zakończenie zmagań można unieść ku górze puchar i zobaczyć szczęśliwe buzie zawodników – nie kryje radości prezes Tomczyk. - Gratuluję Jarkowi obrony tytułu. Tego dnia Orbita zasłużyła na zwycięstwo, czego najlepszym dowodem są wyniki – z klasą i bez zbędnej zazdrości komentuje sukces Orbity Jarosław Konieczny, „sternik” Słowika.

 

 

Po przeszło pięciu godzinach sportowej rywalizacji nastąpiła dekoracja. Wszyscy uczestnicy turnieju Mazda Boroń Cup mogli liczyć na drobne upominki i dyplomy. Medale oraz puchary powędrowały już jedynie do pierwszej trójki. Wybrano także drużynę „all stars”, w skład której weszło sześciu zawodników. Warto wspomnieć o postawie Kingi Seweryn, jedynej dziewczynce biorącej udział w rywalizacji. Bramkarka Słowika za swoją ambitną grę została wybrana do „Drużyny Gwiazd”. Wśród publiczności rozlosowano też atrakcyjną nagrodę ufundowaną przez głównego sponsora imprezy – Mazdę Boroń. Szczęśliwiec – Mateusz Skotniczny wybierze się na „Weekend z Mazdą”.

 

 

Kolejność turnieju:

1. Orbita Bukowno
2. MUKP Dąbrowa Górnicza
3. Górnik Libiąż
4. Warta Zawiercie
5. Skra Częstochowa
6. Niwka Sosnowiec
7. Słowik Olkusz
8. GKS Tychy

Piotr Kubiczek
Przegląd Olkuski

 

 

 

  


Drukuj


 
Biuletyn Informacji Publicznej

Narodowy Spis Powszechny 2021

Gminny Program Dofinansowania Wymiany ródeł Ciepła

Centralna Ewidencja Emisyjnosci Budynkow

Kryta plywalnia zaprasza...

Płatnoœci
Podatki Lokalne 2021

Jakosc powietrza w Bukownie
 

 
Zapraszamy na KORTY TENISOWE

Młodziezowa Rada Miejska w Bukownie

SYSTEM GOSPODAROWANIA ODPADAMI KOMUNALNYMI W BUKOWNIE
HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH

REJESTR DZIAŁALNOŒCI REGULOWANEJ W ZAKRESIE ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH OD WŁAŒCIEILI NIERUCHOMOŒCI 
Z TERENU MIASTA BUKOWNO
Program - Czyste Powietrze
ATRAKCYJNE DOFINANSOWANIE NA ZMIANĘ SPOSOBU OGRZEWANIA
Basen MOSiR zaprasza...

Rozwój infrastruktury turystycznej Miasta Bukowno jako element tworzenia ponadlokalnego produktu turystycznego
Monografia Miasta DZIEJE BUKOWNA

NIEODPLATNA POMOC PRAWNA
ZIMOWE UTRZYMANIE DROG

PRZEWODNIK PO SZLAKACH TURYSTYCZNYCH GMINY BUKOWNO
1 procent Twojego podatku

Komunikator SISMS dla Mieszkańców Powiatu Olkuskiego

Malopolskie.PL
Gminna Ewidencja Zabytków Miasta Bukowno
Inwentaryzacja i waloryzacja przyrodnicza terenu położonego w gminie Bukowno
Nad Biala Przemsza
WOSP - XXIII FINAŁ
Œrodowisko bez BARSZCZU SOSNOWSKIEGO


Odwiedzin: 3314178


CEIDG Centralna Ewidencja i Informacja o Działalnoœci Gospodarczej
1 procent Twojego podatku

WOSP - XXIII FINAŁ
Hotspot Bukowno
Biuletyn Informacji Publicznej
Z Burmistrzem przez Skype
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Krajowa Administracja Skarbowa (KAS)
Program Profilaktyki RAKA SZYJKI MACICY
Program Wczesnego Wykrywania RAKA PIERSI

Elektroniczny Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego
Serwis Samorządowy PAP
Portal Samorządowy
Internetowy Dziennik Ustaw
Internetowy Monitor Polski
Kryzysowy Telefon Alarmowy UM w Bukownie

Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej w Bukownie
 
Miejski Osrodek Pomocy Spolecznej w Bukownie
Aktualnoœci MBP

Aktualnoœci MOK
MOSiR BUKOWNO

Bukowno on Twitter
Bukowno on Instagram
Bukowno on Facebook
Bukowno on Google+
Bukowno on YouTube